ZESTAW EGZAMINACYJNY

Zestaw Egzaminacyjny

Jak korzystać z zestawu egzaminacyjnego?

Skład zestawu egzaminacyjnego

Zestaw egzaminacyjny składa się ze starannie wyselekcjonowanych rozwiązań – nowoczesnych, zaawansowanych technicznie, a zarazem technologicznie urządzeń. Wyspecjalizowany sprzęt został stworzony tak, aby nawet mimo regularnej eksploatacji pozostał niezauważony z zewnątrz tj. przez osoby trzecie. W przypadku opisywanego zestawu egzaminacyjnego na szczególną uwagę zasługuje jego wygląd. Pakiet jest zarówno sprzedawany jak i wypożyczany w specjalnej metalowej walizeczce. Jako że wszystkie produkty znajdują się w jednym miejscu, istnieje niewielkie ryzyko, że zgubimy któryś element. Kompleksowy zestaw egzaminacyjny składa się z: mikro kamerki z dopasowanym doń przyciskiem do robienia zdjęć, mikrosłuchawki, mikrofonu osadzonego na specjalnej pętli indukcyjnej (Bluetooth), dodatkowej mikrosłuchawki NANO, a także osprzętu dodatkowego, w tym zasilaczy oraz kompletu guzików (kamuflaż). Tak jak wspomniano wcześniej, szczególne znaczenie ma tutaj wygląd każdego elementu. Zestaw egzaminacyjny używany zgodnie z zaleceniami producenta oraz instrukcją obsługi jest całkowicie niewidoczny. Odpowiedni kolor oraz kształt sprawiają, że nikt bez specjalistycznej wiedzy, nie jest w stanie odgadnąć z czego w danej chwili korzystamy.

Guzik DropBox, czyli kilka słów o mini kamerze

Mikro kamera w kształcie guzika to najlepsze rozwiązanie dostępne obecnie na rynku. Starannie dobrany kształt urządzenia sprawia, że te w ogóle nie rzuca się w oczy. Jako że jeden guzik odbiegający kolorem, wielkością czy wzorem od innych mógłby wyglądać dość dziwnie, w zestawie egzaminacyjnym znajduje się cały komplet guzików. Jeden – kluczowy – pełni rolę mikro kamerki. Pozostałe natomiast przeznaczone są do wszycia w preferowaną przez nas odzież, ze szczególnym uwzględnieniem koszuli oraz marynarki. Kamera-guzik łączy się za pomocą kabla z niewielkich rozmiarów przyciskiem. Ten docelowo ma nam służyć do robienia zdjęć w jakości 4K. Jak wygląda eksploatacja kamerki w praktyce?

W walizce znajduje się komplet guzików. Te należy przeszyć do stroju, w którym planujemy iść na egzamin, test, sprawdzian czy kolokwium z pomocą igły i nitki, zastępując tym samym dotychczasowe elementy garderoby. Kluczowe urządzenie – mikro kamerę – umieszczamy na klatce piersiowej albo w rękawie (jako guzik mankietu). Biegnący od kamerki metrowy przewód chowamy bezpośrednio pod ubraniem. Zwieńczający go, niewielki przycisk powinien być w zasięgu naszych rąk. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby również znajdował się w rękawie. W czasie zaliczenia kierujemy kamerkę-guzik na zlokalizowaną przed nami kartkę z pytaniami. Mimo niewielkich rozmiarów, urządzenie bez problemu obejmie swoim zasięgiem pełne dwie strony A4. Gdy będziemy gotowi, naciskami skryty w naszym rękawie przycisk. Tym samym robimy zdjęcie naszej pracy. Czas przesyłania zdjęcia w rozdzielczości 4K na serwer DropBox oscyluje w granicach dwóch sekund. Osoba, z którą umówiliśmy się na pomoc, odbiera zdjęcie na swoim komputerze. Jak? Niewątpliwie potrzebuje dostępu do Internetu. Aby ściągnąć fotografię na dysk należy zalogować się na stronie www.dropbox.com i wpisać dane znajdujące się w zestawie egzaminacyjnym. Po wpisaniu loginu i hasła możliwe jest pobranie zdjęcia.

Cielista piękność, czyli całkowicie niewidoczna mikrosłuchawka

To ona gwarantuje nam drugą część sukcesu. Odbiorca otrzymał zdjęcia, a więc naszą pracę zaliczeniową na swój komputer. Teraz musi się skontaktować z Tobą, aby udzielić Ci odpowiednich odpowiedzi. Znajdująca się w zestawie mikrosłuchawka charakteryzuje się wyjątkowo niepozornym designem. Niewielkich rozmiarów urządzenie w kolorze cielistym po włożeniu do ucha jest niewidoczne np. dla prowadzącego zajęcia. Eksploatacja małej słuchawki jest równie prosta co w przypadki mikro kamerki.

Wyjmujemy słuchawkę z walizeczki. Na początku musimy sparować urządzenia tj. nasz telefon z pętlą indukcyjną. W tym celu niezbędna jest komórka z funkcją Bluetooth. Gdy oba urządzenia zostaną połączone, możemy założyć pętle indukcyjną na szyję. Całość bez problemu ukryjemy pod ubraniem. Niewielkich rozmiarów kabelki nie prześwitują pod materiałem, dzięki czemu są oczywiście niewidoczne gołym okiem. W pętli indukcyjnej, na wysokości klatki piersiowej, znajduje się bardzo czuły mikrofon. Następnie wkładamy do ucha właściwą mikrosłuchawkę. Aby mieć kontakt z drugą osobą musimy wykonać doń połączenie z naszego telefonu. Nie ma żadnego znaczenia, gdzie ta aktualnie przebywa. Sprzęt ma zasięg globalny, a więc możemy porozumieć się z każdą jednostką – nawet z drugiego końca świata. Po nawiązaniu połączenia słyszymy drugą osobę nie w telefonie, a w naszej mikrosłuchawce. Ze względu na funkcję Bluetooth telefon winien leżeć stosunkowo blisko nas – w spodniach albo w torbie przy stoliku/ławce.

Uwaga! Niemal identycznie działa słuchawka NANO. Urządzenie NANO różni się od urządzenia mikro przede wszystkim wielkością. O ile mikrosłuchawkę możesz samemu włożyć i wyjąć z ucha, o tyle ze słuchawką NANO możesz mieć problem z samodzielnym wyjęciem. Rozwiązania NANO są bowiem tak małe, że aby bezpiecznie wyjąć je z ucha musimy skorzystać z pomocy specjalnego, w pełni bezpiecznego dla nas i naszego słuchu, magnesu. Oczywiście, sam produkt jest całkowicie niegroźny. Słuchawka w żaden sposób nie może się zaklinować w przewodzie słuchowym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *